Agnieszka Wilkaniec-Herman Psychoterapeuta Gdańsk, Gdynia

Psychoterapeuta Gdańsk, Gdynia

Psychoterapeuta Gdańsk, Gdynia.

Jestem psychologiem z ponad 15 letnim doświadczeniem zawodowym. Praktykę i zdobywanie wiedzy z zakresu psychoterapii rozpoczęła jeszcze w trakcie studiów uniwersyteckich. Przez 6 lat tworzyłam i kierowałam Pomorskim Ośrodkiem Terapii. Potrzeba stałego rozwoju zawodowego zachęciła mnie do połączenia sił z innymi, podobnie pracującymi specjalistami. Z tego pomysłu powstało nasze Centrum Psychoterapii.

Moja ścieżka zawodowa prezentuje się następująco: Po ukończeniu studiów uniwersyteckich (psychologia, specjalizacja kliniczna) rozpoczęłam podyplomowe szkolenie z zakresu psychoterapii.

Ukończyłam najpierw 2 letnie Studium Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej w Sopocie, następnie Studium Terapii Uzależnień w Warszawie (Specjalista terapii uzależnień).

Uprawnienia do prowadzenia profesjonalnej psychoterapii zdobyłam podczas pełnych 4 letnich studiów w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie w nurcie terapii zintegrowanej – jestem dyplomowanym psychoterapeutą. Dyplom ten jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w ośrodkach terapeutycznych w Gdańsku i w Warszawie.

Od 15 lat zajmuję się terapią osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania, jestem autorem programu edukacyjnego dla bliskich osób chorych. Pomagam również osobom cierpiącym na depresję, odczuwającym trudności w związkach lub po prostu w relacjach z ludźmi i ze sobą.

Problemy, którymi zajmuję się w pracy:

zaburzenia odżywiania,

stany depresyjne,

zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe,

trudności w związkach,

problemy z samooceną,

syndrom DDA i DDD,

zaburzenia osobowości.

 

Pracuję z osobami dorosłymi w podejściu integracyjnym. To oznacza, że zawsze dostosowuję znane mi metody do osoby, nie na odwrót. Bardzo lubię swoją pracę i ludzi, dzięki której spotykam. Dbam o to, by każdy z kim pracuję czuł się rozumiany i szanowany, dlatego ważne są dla mnie przejrzyste zasady, podnoszenie swoich kwalifikacji i regularna superwizja czyli poddawanie swojej pracy ocenie specjalistów.

Jestem mężatką, mam dwoje dzieci. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. A gdybym nie była psychoterapeutą… byłabym pewnie architektem.
Agnieszka Wilkaniec-Herman – ZnanyLekarz.pl

 
Gdynia

W MEDIACH:
http://uzaleznienie.com.pl/inne-uzaleznienia/zaburzenia-laknienia/666-terapia-zaburzen-odzywiania-u-dzieci-i-mlodziezy.html
http:/piekna-i-zdrowa/www.tvp.info/15128411/tasiemiec-w-pigulce-czyli-co-nas-nie-zabije-to-nas-odchudzi

http://kobieta.dziennik.pl//artykuly/130370,smierc-z-glodu-dla-bikini.html

http://kobieta.onet.pl/dziecko/zywienie/mali-manipulatorzy-przy-stole/73qbc
gdynia
Psychoterapeuta Gdańsk, Gdynia